НАЦИОНАЛЕН КРЪГ 2015

Националният кръг на

състезанието по информационни технологии

IT Знайко (1. – 4. клас)

ще се проведе на 24, 25 и 26 април 2015 г.

с. Рибарица, област Ловеч, община Тетевен

хотел „Св. Екатерина“ и хотел „Арго“

КЛАСИРАНЕ

РАБОТИ ОТ НАЦИОНАЛЕН КРЪГ 

РЕГИСТРАЦИЯ 

ТЕМИ

 


ТЕМИ 

НАЦИОНАЛЕН КРЪГ IT ЗНАЙКО 1. – 4. клас

Рибарица, 24-26 април 2015

 

Моята магическа пръчица

Представи си, че имаш магическа пръчица, която има неограничена сила! Разкажи ни какво би променил в своя град, училище, семейство; какво би създал или променил, за да направиш щастливи своите близки и много непознати хора; на кого би помогнал.   

 

Приятели

Сподели какво е за теб приятелството; какво правят приятелите един за друг; разкажи ни случка, която според теб показва истинското приятелство; кое, според теб, би разрушило едно приятелство…; разкажи весела случка с теб и твоите приятели; измисли и разкажи история за приятели – хора, животни, растения, извънземни…

 

Гората

Гората – растенията и животните в нея са важни за човека. Представи ни ползите за човека от горите, проблемите с природата, как човекът се отнася с гората, и как трябва да го прави. Разкажи ни весела случка с горски животни, растения.  


РЕГИСТРАЦИЯ 

ВАЖНО!

При регистрация на ученик, в полето Бележки, впишете името на учителя и уточнете дали той ще придружава състезателя!

 

1. – 4 клас – ТУК

Краен срок за регистрация – 14 април 2015 г. 

 

ТЕМИ

Предстои…

 

РЕАЛИЗАЦИЯ

Учениците създават своите проекти по една от темите, която те си изберат!

Учениците от първи и втори клас създават рисунки. Работят с програма MS Paint.

Учениците от трети и четвърти клас избират начина, по-който да създадат своя проект – могат да използват различен брой програми, но накрая трябва всички създадени ресурси да бъдат обединени в един файл.

Учениците ще получат ресурси за работа – галерии със снимки и изображения и с музикални файлове.

ОРГАНИЗАЦИЯ

Всички ученици, които ще използват собствени компютри трябва да са заявили това при регистрацията, в полето Бележки. Компютрите трябва да се предоставят до 8:00 часа на състезателния ден за инсталация. Всеки компютър трябва да има етикет с име на ученика (учениците), който ще го използва, град, училище, клас, ако има парола.

Молим учениците, които ще използват звукови файлове или ще записват глас, да носят собствени слушалки.

Ще бъде обявен предварителен график за провеждане на състезателния ден. Състезателите ще бъдат разделени на групи. През времето, в което учениците не се състезават, ще бъдат включени в различни мероприятия на открито. За целта се препоръчва спортно облекло и удобни обувки.

ТЕМАТИЧНА ВЕЧЕР

По традиция втората вечер, след състезателния ден, е специална!

IT Знайко Ви кани на "Приказен бал"!

Очакваме всички участници в състезанието да се превърнат в герои от приказки и филми, да видим как на бала Зайо танцува с Лиса, как Меца танцува кан-кан…

Предстои приказно вълшебство… с много музика, песни и танци, изненади и награди…

НАСТАНЯВАНЕ

При регистрацията в полето Бележки, запишете предпочитанията относно настаняването на регистрираните. Ако има родители, които придружават децата, да се впишат техните имена и предпочитания за настаняване.

Ако регистрацията се прави от родител, в полето Бележки, да се отбележи дали да бъде настанен в една стая с детето или детето да е с други деца.

Ще се опитаме да удовлетворим предпочитанията относно настаняването.

Настаняването в базите, където ще се проведат състезанията, става по реда на регистрацията и ще продължи до изчерпване на местата. С предимство са групи ученици с учител.

За семейства, които придружават участниците и няма места в базите, ще бъдат насочени към най-близкия хотел.

ЗАСТРАХОВКА

Молим всички учители, ръководители и родители, които са регистрирали ученици за участие в националния кръг на състезанията IT Знайко, да изпратят списък с имена и ЕГН на децата, за да направим застраховка по време на престоя. 

 

ТАКСИ

ТАКСА  УЧАСТИЕ:

Група А – не заплащат такса

Група В – заплащат такса 10 лв. 

Група С – изчакват поименна покана и инструкции. Ако са поканени, заплащат такса 10 лв.

ТАКСА НАСТАНЯВАНЕ:

Настаняването се извършва в два съседни хотела с обща градина. Състезанието ще се проведе и в двата хотела – хотел „Св. Екатерина“ и хотел „Арго“.

Настаняването включва:

24 април - вечеря, нощувка

25 април – закуска, обяд, вечеря, нощувка, състезателен тур, анимация, спорт, дискотека

26 април  - закуска, обяд.

Цена ученици: 68 лв. (24, 25, 26 април)

Цена учители: 78 лв. (24, 25, 26 април)

Цена родители: 86 лв. (25, 26, 27 април)

Всички участници и техните придружители заплащат настаняване, а участниците от Група В (и поканените от Група С) заплащат и такса-участие по сметка:

Титуляр на сметката: СНЦ "Образование и технологии"

Банка: Прокредит Банк
IBAN на получателя: BG94PRCB92301023037817
BIC на банката получател: PRCBBGSF
Основание за превода: IT Знайко, име на участник, град, училище, клас 

При заплащане за група ученици

Основание за превода: IT Знайко, име на учител, град, училище

Заплащането се извършва след направена регистрация!


КЛАСИРАНЕ

1 клас

2 клас

3 клас

4 клас

 

1 клас

класиране номер име училище град
         
1 място 8 Кристин Драгомирова Николова ОУ "Васил Левски" Разград
2 място 1 Любомира Асенова Точева 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
2 място 10 Жизел Месутова Кьосева ОУ "Васил Левски" Разград
3 място 14 Виктория Радостинова Йорданова ОУ "Найден Геров" Бургас
3 място 25 Даниел  Стоянов  Червенков НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Оригинална 29 Лиляна Деянова Личева НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Оригинална 20 Атанас Здравков  Грозев ОУ "Георги Караславов" Първомай
  5 Никола Здравков Мавродиев 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  23 Даная Бориславова Бобекова СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
  19 Ноела Валериева Йоткова ЧЗ "Вълшебен свят" Габрово
  15 Микаела Ангелова Калинкова ОУ "Братя Миладинови" Бургас
  13 Никола Яворов Дяков ОУ "Васил Левски" Разград
  2 Даяна Илиева Бужева 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  18 Райна Ивайлова Енчева ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
  16 Елеонора Симеонова Младенова ЦУТНТ  Русе
  3 Мария Ивайлова Костова 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  4 Петя Венциславова Бръндева 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  21 Васко Тенчев Атанасов ОУ "Георги Караславов" Първомай
  7 Димитър  Жаклинов Андреев ОУ "Цар Симеон I" Варна
  11 Магдалена  Деянова Драганова ОУ "Васил Левски" Разград
  6 Бойко Темелков Крекманов 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  17 Георги  Иванов Гьоков ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
  28 Мария Кирилова Атанасова НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
  30 Анна-Мария Петрова Стефанова СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
  9 Едже Мехмедова Кадирова ОУ "Васил Левски" Разград
  24 Лена Иванова Колева ЧСОУ "Нов век" Стара Загора
  27 Анджелина  Георгиeва Стоянова НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
  22 Марко  Николов Мечев СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
  26 Явор-Габриел Георгиев Йорданов НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
  12 Виктор  Адрианов Димитров ОУ "Васил Левски" Разград

класиране

2 клас

класиране номер име училище град
         
Първо място 13 Ивайло Симеонов Симеонов ЦУТНТ  Русе
Първо място 1 Виктория Валентинова Чорбаджийска 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Второ място 2 Валентина Димитрова Стайкова 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Второ място 29 Самир Касим Касим ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Трето място 3 Анна-Мария Ангелова Янкова 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Оригинална идея 12 Любена  Боянова Георгиева ОУ "Максим Горки" Левски
Оригинална идея 10 Ванеса Ангелова Калинкова ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Оригинална идея 24 Симона Димитрова Илиева ЧЗ "Вълшебен свят" Габрово
  9 Елена Руменова Кесерджиева ОУ "Братя Миладинови" Бургас
  18 Калина Цветелинова  Стоянова ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
  14 Виктория Илиева Бикова ЦУТНТ  Русе
  22 Георги Живков Даскалов 54. СОУ "Св. Иван Рилски" София
  25 Георги Виталиев Потоцкий СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
  11 Дея Красимирова Евтимова ОУ "Братя Миладинови" Бургас
  20 Никол Ивайлова Николаева 1. ОУ "Христо Смирненски" Провадия
  19 Иваела Андриянова Александрова 1. ОУ "Христо Смирненски" Провадия
  16 Каталина Младенова Димитрова ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
  30 Емилия Владимирова Димитрова ОУ "Христо Смирненски" Хасково
  4 Цветанка Василева Василева 2. ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
  6 Рени  Огнянова  Паскалева ОУ "Цар Симеон I" Варна
  8 Ивайла Георгиева Христова ОУ "Братя Миладинови" Бургас
  21 Ния Антонова Йовчева 1. ОУ "Христо Смирненски" Провадия
  15 Йоана Николаева Николова ЦУТНТ  Русе
  23 Елизабет Димитрова Илиева ЧЗ "Вълшебен свят" Габрово
  31 Любомира Петрова Шаркова ОУ "Любен Каравелов" Пазарджик
  27 Георги   Ваньов Динков СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
  28 Георги Янков  Роглев СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
  26 Ивет Лъчезарова Венелинова СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
  17 Дария Миленова Добрева ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
  7 Владимир  Велиславов  Найденов ОУ "Цар Симеон I" Варна
  5 Нора Огнянова Паскалева ОУ "Цар Симеон I" Варна

класиране

3 клас

класиране номер име град училище
         
Първо място 11 Димитър Диянов Георгиев Русе ЦУТНТ 
Второ място 9 Мартина Боянова Дочева Карлово ОУ "Св. Св. Кирил и Методий"
Трето място 26 Никола Валентинов Ганчев Бургас НБУ "Михаил Лъкатник"
Трето място 22 Богиня Димитрова Дахминова Божурище СОУ "Летец Христо Топракчиев"
Оригинална идея 13 Никол Георгиева Георгиева Русе ЦУТНТ 
Оригинална идея 28 Йоана Иванова Агафонова Бургас НБУ "Михаил Лъкатник"
Оригинална идея 6 Жозеф Ивайлов Иванов Благоевград 2. ОУ "Димитър Благоев"
  29 Нина Николаева Стефанова Бургас НБУ "Михаил Лъкатник"
  30 Георги Иванов Пеев Бургас НБУ "Михаил Лъкатник"
  10 Анастас Теодосиев  Досев Левски ОУ "Максим Горки"
  16 Маргарита Младенова Георгиева Провадия Провадия
  23 Виктория Ивайлова Тодорова Божурище СОУ "Летец Христо Топракчиев"
  12 Лилия Константинова Касабова Русе ЦУТНТ 
  5 Ивана  Сачова Благоевград 2. ОУ "Димитър Благоев"
  7 Никол  Веселинова Аргирова Варна СОУ "Любен Каравелов"
  14 Ивона Мартинова Маркова   Русе ЦУТНТ 
  1 Мария Георгиева Каменска Бургас ОУ "Антон Страшимиров"
  32 Стефани Стоянова Кирязова Бургас НБУ "Михаил Лъкатник"
  17 Мария Миленова Ботева Стара Загора 2. ОУ "Петко Рачов Славейков"
  4 Йоана Стефанова Христова Благоевград 5. СОУ "Георги Измирлиев"
  3 Тони Пламенова Ставрева Бургас ОУ "Антон Страшимиров"
  24 Йоана Емилиан Данчева Божурище СОУ "Летец Христо Топракчиев"
  2 Стилян  Георгиев  Костадинов Бургас ОУ "Антон Страшимиров"
  31 Грета Руменова Едрева Бургас НБУ "Михаил Лъкатник"
  27 Виктория Станкова Димова Бургас НБУ "Михаил Лъкатник"
  25 Юсеин Юмер Мустафа Хасково ОУ "Христо Смирненски"
  33 Стела Захариева Миладинова Тополовград НУ "Св. Св. Кирил и Методий"
  19 Калоян Стойков Димов  Карлово СОУ "Васил Левски"
  8 Зейнур Шериф Хасан Варна СОУ "Любен Каравелов"
  21 Александър Недялков Алексиев Габрово ЧЗ "Вълшебен свят"
  18 Петя Бориславова Данова Силистра ОУ "Отец Паисий"
  20 Свилен Галинов Бъчваров Казанлък Детска компютърна школа
  15 Николета Живкова Тодорова Русе ПЧСОУ "Леонардо да Винчи"

класиране

4 клас

класиране номер име училище град
         
1 място 12 Вероника Велиславова  Найденова ОУ "Цар Симеон I" Варна
2 място 10 Ивайла Живкова Трендафилова СОУ "Гео Милев" Варна
2 място 3 Виолета Георгиева Попова 1. ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
3 място 16 Ели Ивайлова Ковачка ОУ "Васил Левски" Разград
3 място 30 Габриела Милкова Гочева ОУ "Иван Вазов" Харманли
Техническа сложност 18 Димитър Йорданов Николов ОУ "Св. Климент Охридски" Бургас
  24 Гергана Стоянова Зайкова СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
  2 Мария Петрова Гудева 1. ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
  17 Йоана Филипова Николова Обединен детски комплекс Благоевград
  33 Надежда Пламенова Митева ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
  6 Теодор Атанасов Диманков 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  9 Калоян Мирославов Атанасов СОУ "Максим Райкович" Лясковец
  14 Тереза Стоянова Стоянова ОУ "Васил Левски" Разград
  1 Юлия Атанасова Аврамова 1. ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
  32 Мартин Валентинов Петров ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
  5 Антония Симеонова Димитрова 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  34 Моника Валентинова Велчева ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
  11 Светослав Илиев Славов   СОУ "Гео Милев" Варна
  26 Синем Сезгин  Рамадан ОУ "Христо Смирненски" Хасково
  31 Генади Младенов Колев ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
  19 Русана Георгиева Тончева ОУ "Св. Климент Охридски" Бургас
  4 Елеонора  Славейкова Попдимитрова 8. СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
  13 Елеонора Миленова  Милева ОУ "Цар Симеон I" Варна
  25 Елизабет Петрова Борисова СОУ "Димитър Маринов" Лом 
  23 Теди Тихомирова Тодорова 2. ОУ "Христо Смирненски" Берковица
  29 Цветомир Христов Стайков ОУ "Христо Смирненски" Хасково
  20 Явор Красимиров Тоджаров ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
  7 Дарина Томова Бреньовска 5. СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
  21 Мартин Пламенов Недков НУ "Неделя Петкова" Сопот
  8 Ивана  Павлова 2. ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
  28 Елиф Бахтенур Джевджет ОУ "Христо Смирненски" Хасково
  15 Невена Донева Дочева ОУ "Васил Левски" Разград
  27 Мелек Мюслюм Кязим ОУ "Христо Смирненски" Хасково
  22 Валерия Матеева Кунчева СОУ "Любен Каравелов" Копривщица

класиране

 

Go to Top