ОБЛАСТЕН КРЪГ 2015

 

 

obl_klasirane

Учениците, участвали на областния кръг, ще бъдат класирани в три групи, както следва:

Група А – получават право за участие на национален кръг, НЕ ЗАПЛАЩАТ такса-участие.

Група В – получават право за участие на национален кръг, ЗАПЛАЩАТ такса-участие. 

Група С – ще получат покана за участие на национален кръг, ако участник от група А или В се откаже от участието си, ЗАПЛАЩАТ такса-участие. Участниците получават покани по реда на класирането си.

Класираните ученици ще се състезават на национален кръг, който ще се проведе на 24, 25 и 26 април 2015 г. в град Рибарица, обл. Ловеч.

Очаквайте подробности по регистрацията и настаняването…

1 КЛАС

2 КЛАС

3 КЛАС

4 КЛАС

1 КЛАС

ГРУПА А

Лиляна Деянова Личева 1 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Любомира Асенова Точева 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Васко Тенчев Атанасов 1 ОУ "Георги Караславов" Първомай
Ноела Валериева Йоткова 1 Частна занималня "Вълшебен свят" Габрово
Кристин Драгомирова Драганова 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Райна Ивайлова Енчева 1 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Микаела Ангелова Калинкова 1 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Атанас Здравков Грозев 1 ОУ "Георги Караславов" Първомай
Даяна Илиева Бужева 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Даная Бориславова Бобекова 1 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище

ГРУПА В

Георги Иванов Гьоков 1 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Мартин  Димитров Острев 1 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Мария Ивайлова Костова 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Никола Здравков Мавродиев 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Петя Венциславова Бръндева 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Виктория Радостинова Йорданова 1 ОУ "Найден Геров" Бургас
Александра Янева Калеолова 1 ОУ "Антон Страшимиров" Бургас
Явор-Габриел  Георгиев Йорданов 1 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Мария Кирилова Атанасова 1 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Жизел  Месутова  Кьосева 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Анджелина Георгиева Стоянова 1 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Димитър Жаклинов Андреев 1 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Марко  Николов Мечев 1 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Магдалена Деянова  Драганова 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Никола Яворов Дяков 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Елеонора Симеонова Младенова 1 ЦУТНТ Русе
Даниел Стоянов Червенков 1 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Едже Мехмедова Кадирова 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Виктор  Адрианов Димитров 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Бойко Темелков Крекманов 1 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Анна-Мария Петрова Стефанова 1 СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
Лена Иванова Колева 1 Частно СОУ „Нов век” Кирилово

 

ГРУПА С

 

Андрю Ивайлов  Петков 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Невена Нелкова Каспарова 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Розалина Зорницова Златева 1 СОУ "Йордан Йовков" Русе
Симона  Станиславова Стоянова 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Георги Бисеров Михайлов 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Михаела Веселинова Колева 1 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Деница Костадинова Фучеджиева 1 ОУ "Георги Караславов" Първомай
Катрин  Иванова Богданова 1 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Берин Атила Ариф 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Дария Николаева Калпазанова 1 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Цветан Цветанов Стойков 1 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Константин Красимиров Добрев 1 ОУ "Найден Геров" Бургас
Мерве Веледова Бейтулова 1 ОУ "Васил Левски" Разград
Михаела Светломирова Иванова 1 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Петрисия Валентинова Зайкова 1 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Любомира Симеонова Кавракова 1 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Велизар Владимиров Вълков 1 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Боряна Николаева Тодорова 1 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Илона Димитрова Куманова 1 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Деница Живкова Михайлова 1 СОУ "Никола Вапцаров" Царево

нагоре

2 КЛАС

ГРУПА А

 

Ивайло Симеонов Симеонов 2 ЦУТНТ Русе
Георги Миленов Божилов 2 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Виктория Илиева Бикова 2 ЦУТНТ Русе
Виктория Валентинова Чорбоджийска 2 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Никол Ивайлова Николаева 2 Първо ОУ "Христо Смирненски" Провадия
Ивет Лъчезарова Венелинова 2 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Ванеса Ангелова Калинкова 2 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Дея  Красимирова Евтимова 2 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Самир Касим  Касим 2 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Каталина  Младенова Димитрова 2 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе

ГРУПА В

Анна-Мария Ангелова Янкова 2 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Ния Антонова Йовчева 2 Първо ОУ "Христо Смирненски" Провадия
Георги Виталиев Потоцкий 2 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Рени Огнянова Паскалева 2 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Валентина Димитрова Стайкова 2 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Любена Боянова Георгиева 2 Основно училище "Максим Горки" Левски
Елизабет Димитрова Илиева 2 Частна занималня "Вълшебен свят" Габрово
Владимир Велиславов Найденов 2 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Йоана Николаева Николова 2 ЦУТНТ Русе
Цветанка Василева Василева 2 Второ ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
Ивайла Георгиева Христова 2 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Елена Руменова Кесерджиева 2 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Димитър Теодоров Велчева 2 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Георги Ваньов Динков 2 СОУ Нешо Бончев  Панагюрище
Георги Янков Роглев 2 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Дария Миленова Добрева 2 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Емилия Владимирова Димитрова 2 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Любомира Петрова Шаркова 2 ОУ "Любен Каравелов"  Пазарджик
Калина Цветелинова Стоянова 2 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Нора  Огнянова Паскалева 2 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Георги Живков  Даскалов 2 54 СОУ "Св. Иван Рилски" София

 

ГРУПА С

 

Иваела Андриянова  Александрова 2 Първо ОУ "Христо Смирненски" Провадия
Мария Ния Хавиер Мореено 2 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Антон Димитров Козарев 2 СОУ " Летец Христо Топракчиев" Божурище
Любомир Тенков Иванов 2 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Цветелин Бончев Ефтимов 2 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Ива Костадинова  Валявичарска 2 СОУ " Летец Христо Топракчиев" Божурище
Неделина Стоянова Новакова 2 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Василена Димитрова  Пеева 2 ОУ "Любен Каравелов"  Пазарджик
Венцислав Венциславов Георгиев 2 Основно училище "Максим Горки" Левски
Радослав Парашкевов Топалов 2 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Ния Георгиева  Александрова 2 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Диляна Анатолиева Трифонова 2 Основно училище "Максим Горки" Левски
Рая Бисерова Русева 2 Първо ОУ "Христо Смирненски" Провадия
Кристин Георгиева Петкова 2 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Сияна Тодорова Майсторова 2 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Константина Делчова Сиракова 2 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Юлияна Иванова Сарафова 2 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Анджелина Илкова Спасова 2 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Александър  Кирилов Хинкин 2 Второ ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
Лили Мирославова Стефанова 2 Второ ОУ "Христо Смирненски" Берковица
Иван Роберто Бадолати 2 Частно СОУ „Нов век” Кирилово
Йоана Кристианова Церовска 2 54 СОУ "Св. Иван Рилски" София
Елица Емилова Илиева 2 СОУ "Димитър Маринов" Лом 

нагоре

3 КЛАС

ГРУПА А

Александър Недялков Алексиев 3 Частна занималня "Вълшебен свят" Габрово
Богиня Димитрова Дахминова 3 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Салихе Али Бодева 3 ОУ "Гоце Делчев" Смолево
Димитър Диянов Георгиев 3 ЦУТНТ Русе
Виктория Станкова Димова 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Николета  Живкова Тодорова 3 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Никол Георгиева Георгиева 3 ЦУТНТ Русе
Йоана Иванова Агафонова 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Мартина Боянова Дочева 3 СОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Карлово
Никол  Веселинова Аргирова 3 СОУ "Любен Каравелов" Варна

 

ГРУПА В

 

Салихе Али Ходжа 3 ОУ "Гоце Делчев" Смолево
Йоана Емилиан Данчева 3 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Юсуф Мустафа Юсуф 3 ОУ "Гоце Делчев" Смолево
Лилия Константинова Касабова 3 ЦУТНТ Русе
Виктория Ивайлова Тодорова 3 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Мария  Георгиева Славова 3 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Никола Валентинов Ганчев 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Нина Николаева Стефанова 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Жозеф Ивайлов Иванов 3 Второ ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
Стела Захариева Миладинова 3 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Юсеин Юмер Мустафа 3 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Калоян Стойков Димов 3 СОУ "Васил Левски" Карлово
Свилен Галинов Бъчваров 3 Детска компютърна школа Казанлък
Анастас Теодосиев Досев 3 Основно училище "Максим Горки" Левски
Александър Анатолиев Данчов 3 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Маргарита Младенова Георгиева 3 Първо ОУ "Христо Смирненски" Провадия
Мария Миленова Ботева 3 Второ ОУ "Петко Рачов Славейков" гр. Стара Загора
Зейнур Шериф Хасан 3 СОУ "Любен Каравелов" Варна
Ивана Борисова Сачова 3 Второ ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
Мария Георгиева Каменска 3 ОУ "Антон Страшимиров" Бургас
Петя Бориславова Данова 3 ОУ "Отец Паисий" Силистра

ГРУПА С

 

Йоана Стефанова Христова 3 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Георги Иванов Пеев 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Преслава Петрова  Сеганова 3 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Кремена Димитрова Димитрова 3 ОУ "Отец Паисий" Силистра
Стефан Николаев Николов 3 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Грета Руменова Едрева 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Елица Момчилова Тараланска 3 Второ ОУ "Христо Смирненски" Берковица
Стилян  Георгиев Костадинов 3 ОУ "Антон Страшимиров" Бургас
Валентин Дианов Тамахкяров 3 ЦУТНТ Русе
Тони Пламенова Ставрева 3 ОУ "Антон Страшимиров" Бургас
Алис   Туна 3 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Димитър Христов Берданков 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Ивона Мартинова Маркова 3 ЦУТНТ Русе
Крис Иванов Арабаджиев 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Стефани Стоянова Кирязова 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Славена Бисерова Веселинова 3 СОУ "Бачо Киро" Павликени
Ния Краснодарова Недялкова 3 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Рая Николаева Асеникова 3 НБУ "Михаил Лъкатник" Бургас
Никол Атанасова Карагьозова 3 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе

нагоре

4 КЛАС

ГРУПА А

Юлия Атанасова Аврамова 4 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Вероника  Велиславова Найденова 4 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Елеонора Миленова Милева 4 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Ахмед Мехмед Орхан 4 ОУ "Гоце Делчев" Смолево
Йоана Филипова  Николова 4 Обединен детски комплекс Благоевград
Теодор Атанасов Диманков 4 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Калоян Мирославов Атанасов 4 СОУ "Максим Райкович" Лясковец
Тереза Стоянова Стоянова 4 ОУ "Васил Левски" Разград
Синем Сезгин Рамадан 4 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Русана Георгиева Тончева 4 ОУ "Св. Климент Охридски" Бургас

ГРУПА В

Виолета Георгиева Попова 4 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Мария Петрова Гудева 4 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Елеонора Славейкова Попдимитрова 4 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Мелек Мюслюм Кямил 4 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Ели Ивайлова Ковачка 4 ОУ "Васил Левски" Разград
Валерия Матеева  Кунчева 4 СОУ "Любен Каравелов" Копривщица
Генади Младенов Колев 4 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Антония Симеонова Димитрова 4 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Габриела Милкова Гочева 4 ОУ "Иван Вазов" Харманли
Невена Донева Дочева 4 ОУ "Васил Левски" Разград
Цветомир  Христов Стайков 4 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Елиф Бахтенур Джевджет 4 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Мартин Валентинов Петров 4 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Явор Красимиров Тоджаров 4 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Теди  Тихомирова Тодорова 4 Второ ОУ "Христо Смирненски" Берковица
Дарина Томова Бреньовска 4 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Ивана Димитрова Павлова 4 Второ ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
Стоян Райчев Райчев 4 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Ивайла Живкова Трендафилова 4 СОУ "Гео Милев" Варна
Гергана Стоянова Зайкова 4 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Димитър Николов Димитров 4 ОУ "Св. Климент Охридски" Бургас
Елизабет Петрова Борисова 4 СОУ "Димитър Маринов" Лом 

ГРУПА С

Георги Димитров Чонгов 4 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Светослав Илиев Славов 4 СОУ "Гео Милев" Варна
Моника Ромео Харалампиева 4 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Мартин  Борисов Христов 4 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Надежда Пламенова Митева 4 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Петър Златков Стайков 4 ОУ "Св. Климент Охридски" Бургас
София Стефанова  Сивриева 4 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Тончо Борисов Михайлов 4 ОУ "Иван Вазов" Харманли
Даниел   Натанаил 4 ОУ "Васил Априлов" Варна
Ивайла Тончева Христозова 4 НУ "Св. Св. Кирил и Методий" Тополовград
Моника Валентинова Велчева 4 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Есра Ерджан Ибрахим 4 ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" Русе
Стоян Николаев Кирилов 4 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Карла Красимирова Асенова 4 Второ ОУ "Христо Смирненски" Берковица
Петър  Красимиров Стоев 4 ОУ "Св. Климент Охридски" Бургас
Ивета Ивайлова Стефанова 4 ОУ "Васил Левски" Разград
Боголюба Живкова Георгиева 4 ОУ "Иван Вазов" Харманли
Мартин Пламенов Недков 4 НУ "Неделя Петкова" Сопот
Йоан Божидаров Вълчев 4 СОУ "Любен Каравелов" Варна
Деница Мирославова Мирчева 4 Основно училище "Максим Горки" Левски
Ивана Горанова Русинова 4 СОУ "Димитър Маринов" Лом 
Яна  Ивайлова Атанасова 4 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Иван Петров Левичаров 4 СОУ "Нешо Бончев" Панагюрище
Йоана Ангелова Величкова 4 Второ ОУ "Димитър Благоев" Благоевград
Никола Радостинов Димитров 4 Детска компютърна школа Казанлък
Румен Асенов Кочев 4 ОУ "Любен Каравелов"  Пазарджик

нагоре


 

Регламент, критерии, теми – ОБЛАСТЕН КРЪГ 14 март 2015 г.

 
 
 

Регламент областен кръг – 14 март 2015

download_pdf_S

Критерии – областен кръг

download_pdf_S

Теми областен кръг

download_pdf_S

—–

Теми

1-2 клас

Весели игри

Учениците работят с програма MS Paint. Получават графичен файл, в който има зададен елемент. Тяхната задача е да доразвият и довършат рисунката. Ще бъдат предложени три тематични файла, от които ученикът трябва да си избере един и да работи само по него.

Пример: на листа са изобразени квадрат и люлка. Ученикът трябва да доразвие рисунката по темата „Весели игри“. (Това е само пример!)

3-6 клас

Приказен пъзел

Учениците от 3. и 4. клас работят с програми според характера на продукта, който искат да създадат. Допустими са програмите от офис-пакета на Майкрософт, MS Paint, Windows Movie Maker, Microsoft Research Auto Collage, Photo Story 3 for Windows, Photo Scape, Momento Express, Tux Paint.

На учениците се предлага да работят по темата Приказен пъзел, като имат възможност да:

–         създадат своя приказка с герои по избор;

–         създадат приказка, в която на герои от различни приказки се случват необикновени истории;

–         да разработят игри за приказки и приказни герои;

–         да създадат приказни математически игри и истории.

Участие

Вторият кръг е регионален и присъствен. Заплаща се такса участие.

Регистрация за участие на областния кръг за състезанията IT Знайко и  IT Знайко+ може да се направи до 04.03.2015 г.

1. – 4. клас – само индивидуално участие – такса 10 лв.

5. – 7. клас – индивидуално участие – такса 10 лв.; екипно участие – такса 20 лв. на екип.

Училищата-домакини поделят таксите с организаторите.

Всички участници се готвят по поставените теми.

Участниците ще разполагат с галерии с изображения и звукови файлове.

Изображения:

-          растения – цветя, треви, дървета;

-          животни – зайци, гълъби, мечета, лисица, вълк, мечка, котка, куче, кон, магаре, пеперуди, птички, лебед, дракон, лъв, тигър, маймуна, зебра,

-          предмети – каляски, вълшебни пръчици, корони, трон,

-          герои – феи, елфи, трол, гном, принцеси, принцове, вълшебници, вещици, баби, момче, момиче, цар, царица, робот,

-          фон – гора, трева, поле, море, детска площадка, небе, планети, слънце,

Звукови файлове:

-          Животни – котка, куче, лъв, мечка, вълк, кон, магаре, птици, маймуна,

-          Музикални файлове за фон

-          Влак, параход, клаксон,

 

Молим училищата-пунктове да осигурят слушалки. Участниците могат да носят и да ползват свои слушалки по време на работата си.

На участниците се разрешава да използват текст – до една страница (А4) печатен текст и до 1 лист ръкописен текст. В листа не се допуска да има чертежи и схеми. Допуска се само текст. Листът се проверява при настаняването на участниците от квесторите.   

 

Важно! Файловете на участниците трябва да се именуват според указанието!

Go to Top