ОБЛАСТЕН КРЪГ 2015

Класиране – ОБЛАСТЕН КРЪГ 2015

5 клас

5 клас ЕКИПИ

6 клас

6 клас ЕКИПИ

7 клас

7 клас ЕКИПИ

8 клас

8 клас ЕКИПИ


5 КЛАС

ГРУПА А

Ангел Иванов Калоянов 5 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански
Кирил Иванов Пашалиев 5 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Ивана Георгиева Ванчева 5 Първо ОУ "Св Св ирил и Методий"К Гоце Делчев
Йоана Аспарухова Апостолова 5 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Стоян Стоянов Георгиев 5 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански
Бранимир Борисов Борисов 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Васил Димитров  Василев 5 СОУ "Гео Милев" Варна
Даниела Колева Колева 5 СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
Александра Александрова Александрова 5 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Полина Атанасова Атанасова 5 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград

ГРУПА В

Йоана Николаева Бакърджиева 5 ОУ "Христо Смирненски" Хасково
Александър Ивайлов Димитров 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Поля Василева Какалова 5 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Алек Алексов Кючуков 5 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Ловеч
Надежда Георгиева Гошева 5 Обединен детски комплекс Благоевград
Велизар Петров Ангелов 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Антон Стоилов Станоев 5 Обединен детски комплекс Благоевград
Иван Златков Иванов 5 СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
Любов Младенова Георгиева 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Елица Ивова Иванова 5 ОУ "Климент Охридски" Сталийска махала
Десислава Тодорова Стоянова 5 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград
Кристиян Станимиров Димитров 5 СОУ "Гео Милев" Варна
Преслав Тихомиров Атанасов 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Сияна Владимирова Йорданова 5 2 ОУ "Константин Фотинов" Лом 
Атанас Радков Радичев 5 СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
Десислава Олегова Маринова 5 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин
Даниела Христова Христова 5 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Михаела Бориславова Везирска 5 54 СОУ "Св. Иван Рилски" София
Радослав Стефанов Стефанов 5 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин
Диляра Мелин Рашидова 5 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Трейси Венцислав Трайкова 5 9 СОУ "Йордан Радичков" Монтана
Селин Синан Селиман 5 ОУ "Васил Левски" Разград
Мирела  Искренова Иванова 5 СОУ "Св. Св. Кирил и Методий"  Златарица

ГРУПА С

Мария Христова Писарова 5 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Мирослав Кирилов Рангелов 5 ОУ "Климент Охридски" Сталийска махала
Виктор Тончев Тонев 5 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Мария Росенова Шишкова 5 ОУ "Васил Левски" Разград
Стефан Петков Захариев 5 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Сезен Тунджаева Местанова 5 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград
Венелина Мирославова Манева 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Дарина Димитрова Димитрова 5 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Габриел Георгиев Петров 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Бойко   Сарандев 5 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Христиан Атанасов Атанасов 5 ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Габрово
Полина Ивайлова Петева 5 СОУ "Гео Милев" Варна
Калоян Панайотов Панайотов 5 СОУ "Гео Милев" Варна
Лили Пламенова Папазова 5 СОУ "Св. Св. Кирил и Методий"  Златарица
Анастасия Бончева Колева 5 СОУ "Св. Св. Кирил и Методий"  Златарица

нагоре

 

5 КЛАС ЕКИПИ

ГРУПА А

 

 

 

 


Христина  Анатолиева Андонова 5 ОУ "Цар Симеон I" Варна Цветята на България
Ана  Ивайлова  Атанасова 5 ОУ "Цар Симеон I" Варна Цветята на България
Петя Константинова Петрова 5 ОУ "Цар Симеон I" Варна Цветята на България
             
Антония Спасова Геранова 5 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев екип Ан-Жи
Жана Тодорова Панайотова 5 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев екип Ан-Жи
             
Тиана Димитрова Димитрова 5 ОУ "Иван Вазов" Харманли Екип 5
Лиляна Севдалинова Павлова 5 ОУ "Иван Вазов" Харманли Екип 5
Жоро Светославов Димитров 5 ОУ "Иван Вазов" Харманли Екип 5
Николай Живков Колев 5 ОУ "Иван Вазов" Харманли Екип 5

 

 

 

 

 

ГРУПА В

Анелия Пенчева  Димитрова 5 ОУ "Найден Геров" Бургас Алфа
Ния Тодорова Караянова 5 ОУ "Найден Геров" Бургас Алфа
Селена Младенова Димитрова 5 ОУ "Найден Геров" Бургас Алфа
             
Елионора Христова Янтекелиева 5 ОУ "Христо Смирненски" Хасково Щастие
Димитрина  Янкова Стоева 5 ОУ "Христо Смирненски" Хасково Щастие
             
Дамян Димитров Витковски 5 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин Рейзър
Калоян  Калинов Трифонов 5 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин Рейзър
Самуил Светлинов Ганчев 5 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин Рейзър

ГРУПА С

Магдалена Христова Миладинова 5 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Неда Любомирова Кресничка 5 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Светлана Василева Николова 5 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
             
Иван Иванов Димов 5 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград Рекорд
Кристиан Благомиров Димов 5 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград Рекорд
             
Никол Емилова Вълчкова 5 СОУ "Димитър Маринов" Лом  Диаманти
Теодора Илиянова Тодорова 5 СОУ "Димитър Маринов" Лом  Диаманти
             
Димитър Стоилов Димитров 5 СОУ "Любен Каравелов" Варна Митковците
Митко  Василев  Байкушев 5 СОУ "Любен Каравелов" Варна Митковците

нагоре
 

 

6 КЛАС

ГРУПА А

Иван Владимиров Горанов 6 Първо ОУ "Св Св Кирил и Методий" Гоце Делчев
Стоян  Миленов  Фендулов 6 ОУ "Братя Миладинови" Бургас
Симона Симеонова Пейчинова 6 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Виктория Маринова Василева 6 СОУ "Васил Левски" Карлово
Мария-Анна Бисерова  Боянова 6 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин
Мартина Тодорова Великова 6 ОУ "Васил Левски" Разград
Анна-Мария Миленова Дамянова 6 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин
Мария Благоева Праматарова 6 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Ирена Станимирова Димитрова 6 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Тихомира Теодорова Тодорова 6 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин

ГРУПА В

Валентина Димова Иванова 6 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Димитър Владимиров  Тагарев 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Анита Георгиева Дамянова 6 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Микаела Димитрова Димитрова 6 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Бойко Иванов Мавродиев 6 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Джем Гюнчай Назми 6 ОУ "Христо Смирненски" Дулово
Ива Николаева Петрова 6 ОУ "Отец Паисий" Силистра
Калоян Каменов Андреев 6 ОУ "Васил Левски" Разград
Гюлнур Нуржан Кяшиф 6 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Радослав Йорданов Карагьозов 6 Основно училище "Свети Свети Кирил и Методий" Кърджали
Марина Стоянова Михалева 6 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград
Илиян Павлинов Иванов 6 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Цветина Пламенова Черганска 6 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Стилиян Цветанов Иванов 6 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Валерия Симеонова Гаджева 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Руслан Пламенов Василев 6 ОУ "Славейков" Варна
Мартин Петров Кочанов 6 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Кевин Месрин Ферхад 6 ОУ "Христо Смирненски" Дулово
Емона Емилова Великова 6 ОУ "Отец Паисий" Силистра
Калоян  Веселинов Колев 6 54 СОУ "Св. Иван Рилски" София

ГРУПА С

Моника Владимирова Дацова 6 ОУ "Васил Левски" Разград
Виктория Валентинова  Трифонова 6 СОУ "Васил Левски" Карлово
Стилиана Добромирова Янкова 6 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Иво Малинов Газиев 6 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Георги Христов Ганчев 6 СОУ "Васил Левски" Карлово
Ивайло Георгиев Хиновски 6 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Божидара Светославова Цонева 6 ОУ "Васил Левски" Разград
Георги Веселинов Ангелов 6 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Станислав Светлинов Петков 6 ОУ "Отец Паисий" Силистра
Йоана Росенова Йорданова 6 Първо основно училище "Васил Левски" Костинброд
Петър Антонов Тонев 6 ОУ "Васил Левски" Разград
Цветелина Любенова Илиева 6 9 СОУ "Йордан Радичков" Монтана
Любомира Кирилова Василева 6 Първо основно училище "Васил Левски" Костинброд
Дария Антонова Тончева 6 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Христина Иванова Иванова 6 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград

нагоре

 

6 КЛАС ЕКИПИ

ГРУПА А

Йоана Иванова Калоянова 6 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Приятели
Славина Георгиева Каракашева 6 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Приятели
             
Йоанис Иванов Мицов 6 1. ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев Вирхушка
Илия  Петров Поппов 6 1. ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев Вирхушка
Иван Иванов Николов 6 1. ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев Вирхушка
             
Йоана Ангелова Йорданова 6 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград Пантери
Никол-Валери Димитрова Димитрова 6 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград Пантери
Оля Светославова Атанасова 6 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград Пантери
Полина Миленова Стойнова 6 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград Пантери

ГРУПА В

Кристиян Атанасов Йорданов 6 ОУ "Иван Вазов" Харманли Екип 6
Дейвид Иванов Лавчев 6 ОУ "Иван Вазов" Харманли Екип 6
             
Ива Радославова Стамболийска 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Никол Николова Стоева 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
             
Даниела Йорданова Стоянова 6 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Екип1
Гергана Йорданова Френгова 6 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Екип1
Валентина Андонова Коларова 6 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Екип1
             
Александра Асенова Асенова 6 СОУ "Димитър Маринов" Лом  Ние сме 1
Виктория Стефанова Габровска 6 СОУ "Димитър Маринов" Лом  Ние сме 1

ГРУПА С

Михаил Филипов Кошничаров 6 ОУ "Братя Миладинови" Бургас ТИМ
Христо Красимиров Николов 6 ОУ "Братя Миладинови" Бургас ТИМ
             
Али Хюсеин Али 6 СОУ "Любен Каравелов" Варна Каравеловци
Ендер Ахмед Исаил 6 СОУ "Любен Каравелов" Варна Каравеловци
             
Амди Юсуфов Жульов 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Борислав Георгиев Стоянов 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Борислав Борисов Ташев 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Васил Иванов Цветков 6 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград

нагоре

 

7 КЛАС

ГРУПА А

 

Мира Янкова Илиева 7 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Симона Стойчева Стоева 7 СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
Габриела Андреева Янкова 7 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Цветелин Христомиров Христов 7 Трето ОУ "Димитър Благоев" Шумен
Денислав Златков Маринов 7 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Мариян Пламенов Коцев 7 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Мария Христова Червенкова 7 ОУ "Васил Левски" Разград
Христина Мирославова Дунеловска 7 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Божидар Димитров Ангелов 7 Пето СОУ "Георги Измирлиев" Благоевград
Павлина Руменова Георгиева 7 ОУ "Цар Симеон I" Варна

ГРУПА В

 

Мария Георгиева Кирева 7 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Дани Ивайлов Кръстев 7 Второ ОУ "Христо Смирненски" Берковица
Борислава Христова Алексиева 7 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Лора Любомирова Ламбрева 7 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Михаил Георгиев Христов 7 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Илия Атанасов Шопов 7 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Ростислав Тодоров Петков 7 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Елиф Саид Даргут 7 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Грета Викторова Конярска 7 СОУ "Димитър Маринов" Лом 
Илияна Димитрова Симеонова 7 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Яна Георгиев Балтджиева 7 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Марияна  Валериева Бочукова 7 ОУ "Захари Стоянов" Пловдив
Виолета Атанасова  Кехайова 7 Обединен детски комплекс Благоевград
Цветелина Иванова Петкова 7 Първо основно училище "Васил Левски" Костинброд
Емилиян Славов Василев 7 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Рени Диянова Делчева 7 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Александър  Константинов Илиев 7 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Александър Петров 7 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Аслъ Исмаил Джевдет 7 ОУ "Христо Смирненски" Дулово

ГРУПА С

 

Адиле Исмаил Качангар 7 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев
Атанас Димитров Митев 7 ОУ "Цар Симеон I" Варна
Рени Диянова Делчева 7 ОУ "Алеко Константинов" Димитровград
Фатмегюл Али Сейфидин 7 ОУ "Христо Смирненски" Дулово
Иван  Димитров Драголов 7 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Велизар Бисеров Милчов 7 СОУ "Димитър Маринов" Лом 
Дамян Красимиров Методиев 7 Трето ОУ "Димитър Благоев" Шумен
Христо Иванов Нанков 7 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък
Ивана Иванова Денева 7 СОУ "Димитър Маринов" Лом 
Бора Ниязи Ниязи 7 Трето ОУ "Димитър Благоев" Шумен
Елица Владимирова Стефанова 7 54 СОУ "Св. Иван Рилски" София
Антон Живков Иванов 7 Трето ОУ "Димитър Благоев" Шумен
Абдуррахман-Енес Мустафа Егели 7 Трето ОУ "Димитър Благоев" Шумен
Рида Шенолов Ридаев 7 Трето ОУ "Димитър Благоев" Шумен
Радослав Стилиянов Митков 7 Трето ОУ "Димитър Благоев" Шумен
Александрия Константинова Русимова 7 Второ ОУ "Христо Смирненски" Берковица

нагоре

 

7 КЛАС ЕКИПИ

ГРУПА А

Виктория Иванова Спасова 7 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев екип ВИВИ
Виргиния Иванова Спасова 7 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев екип ВИВИ
Иван Иванов Пашалиев 7 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев екип ВИВИ
Ивана Костадинова Златкова 7 Първо ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" Гоце Делчев екип ВИВИ
             
Светослав  Борисов  Нушев 7 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Екип 7-1
Радослав  Илиянов  Стоянов  7 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Екип 7-1
Илияна  Андонова  Шапкова  7 Трето ОУ " Христо Ботев" Сандански Екип 7-1
             
Ивена Тинкова Сребчева 7 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък Приказно вълшебство
Ойа Сунай Челик 7 ПМГ "Никола Обрешков" Казанлък Приказно вълшебство

ГРУПА В

Виктория Данчева Данева 7 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград Лудите бобъри
Димана Тодорова Маринчева 7 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград Лудите бобъри
Жаклин Добромирова Добрева 7 ПМГ "Иван Вазов" Димитровград Лудите бобъри
             
Веселин Пламенов Вълов 7 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин Ведони
Добромир  Пламенов Вълов 7 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин Ведони
Никола Венелинов Апостолов 7 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин Ведони
             
Кристиян Георгиев Иванов 7 9 СОУ "Йордан Радичков" Монтана Екип 2 – 7 клас
Теодор Руменов Здравков 7 9 СОУ "Йордан Радичков" Монтана Екип 2 – 7 клас
Симеон Бориславов Джонгалов 7 9 СОУ "Йодан Радичков" Монтана Екип2 – 7 клас

ГРУПА С

Христо Христов Добрев 7 ОУ "Отец Паисий" Силистра ХХД-ВРГ-Сс
Виктор Радославов Гайдаров 7 ОУ "Отец Паисий" Силистра ХХД-ВРГ-Сс
             
Кристина Райчова Тачова 7 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Мария Иванова Таушанова 7 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
Михаела Владимирова Лазарова 7 Осмо СОУ "Арсени Костенцев" Благоевград
             
Веселин Емилов Иванов 7 9 СОУ "Йордан Радичков" Монтана Екип 1 – 7 клас
Венелин Емилов Генов 7 9 СОУ "Йордан Радичков" Монтана Екип 1- 7 клас
Цветелин Красимиров Каменов 7 9 СОУ "Йордан Радичков" Монтана Екип 1- 7 клас

нагоре

 

8 КЛАС

ГРУПА А


Христо Костов Христов 8 Математическа гимназия "Д-р Петър Берон" Варна
Ивайло Нелиев Ивайлов 8 СОУ "Летец Христо Топракчиев" Божурище
Боряна Тончева Вълкова 8 СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
Калоян Стоянов Георгиев 8 Гимназия "Яне Сандански" Сандански
Борислав Ивов Бранимиров 8 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин
Гергана Костадинова Попова 8 Гимназия "Яне Сандански" Сандански
Габриела Петрова Косулиева 8 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Мирослав Дионисиев Дионисиев 8 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин
Йоана Ганкова Манчовска 8 ПМГ " Акад Иван Ценов" Враца Мездра
Светлана Янкова Великова 8 ОУ "Христо Смирненски" Дулово

ГРУПА В


Ирина Николаева Стоева 8 Гимназия "Яне Сандански" Сандански
Кристина Стойчева Стоева 8 СОУ "Проф. д-р Асен Златаров" Първомай
Цветелина Стефанова Александрова 8 2 ОУ "Константин Фотинов" Лом 
Симона Людмилова Лилова 8 ПМГ "Екзарх Антим I" Видин
Христина Тодорова Атанасова 8 СОУ "Васил Левски" Карлово
Мария Благоева Шопова 8 ПМГ "Яне Сандански" Гоце Делчев
Даяна Златкова Тодорова 8 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Наталия Стефанова Миткова 8 СОУ "Неофит Рилски" Харманли
Теодора Николова Атанасова 8 СОУ "Йордан Йовков" Тутракан
Атилла  Рейхан Узунов 8 ОУ "Христо Смирненски" Дулово

 

нагоре

 

8 КЛАС ЕКИПИ

ГРУПА А

Няма класирани

ГРУПА В


Никола Бориславов Иванов 8 СОУ "Димитър Маринов" Лом  Дунав
Радостин Миленов Радков 8 СОУ "Димитър Маринов" Лом  Дунав

нагоре

 

 


Областен кръг – 14.03.2015

Регламент, критерии, теми – ОБЛАСТЕН КРЪГ 14 март 2015 г.

 
 

Регламент областен кръг – 14 март 2015

download_pdf_S

Критерии – областен кръг

download_pdf_S

Теми областен кръг

download_pdf_S
 
—-

ТЕМИ

5-6 клас

Приказен пъзел

Учениците от 5. и 6. клас работят с програми според характера на продукта, който искат да създадат. Допустими са програмите от офис-пакета на Майкрософт, MS Paint, Windows Movie Maker, Microsoft Research Auto Collage, Photo Story 3 for Windows, Photo Scape, Momento Express, Tux Paint.

На учениците се предлага да работят по темата Приказен пъзел, като имат възможност да:

–         създадат своя приказка с герои по избор;

–         създадат приказка, в която на герои от различни приказки се случват необикновени истории;

–         да разработят игри за приказки и приказни герои;

–         да създадат приказни математически игри и истории.

 

7.-8. клас

Учениците от 7. и 8. клас избират да работят по една от двете теми:

Тийн свят – за по-добър свят

Учениците могат да изберат програмите, чрез които да реализират своя проект – Microsoft Office, MS Paint, Windows Movie Maker, Microsoft Research Auto Collage, Photo Story 3 for Windows, Photo Scape Momento Express, Tux Paint.

Учениците могат да създават проекти по темата в различни насоки, например:

-          тийнейджърите и съвременното общество;

-          какво харесват тийнейджърите, в какво вярват, в какъв свят искат да живеят;

-          приятелството;

-          хоби и интереси;

-          и др.

Приказен пъзел

Учениците работят с програми според характера на продукта, който искат да създадат. Допустими са програмите от офис-пакета на Майкрософт, MS Paint, Windows Movie Maker, Microsoft Research Auto Collage, Photo Story 3 for Windows, Photo Scape, Momento Express, Tux Paint.

На учениците се предлага да работят по темата Приказен пъзел, като имат възможност да:

–         създадат своя приказка с герои по избор;

–         създадат приказка, в която на герои от различни приказки се случват необикновени истории;

–         да разработят игри за приказки и приказни герои;

–         да създадат приказни математически игри и истории.

Участие

Вторият кръг е регионален и присъствен. Заплаща се такса участие

Регистрация за участие на областния кръг за състезанията IT Знайко и  IT Знайко+ може да се направи до 04.03.2015 г.

1. – 4. клас – само индивидуално участие – такса 10 лв.

5. – 7. клас – индивидуално участие – такса 10 лв.; екипно участие – такса 20 лв. на екип.

Училищата-домакини поделят таксите с организаторите.

Всички участници се готвят по поставените теми.

Участниците ще разполагат с галерии с изображения и звукови файлове.

Изображения:

-          растения – цветя, треви, дървета;

-          животни – зайци, гълъби, мечета, лисица, вълк, мечка, котка, куче, кон, магаре, пеперуди, птички, лебед, дракон, лъв, тигър, маймуна, зебра,

-          предмети – каляски, вълшебни пръчици, корони, трон,

-          герои – феи, елфи, трол, гном, принцеси, принцове, вълшебници, вещици, баби, момче, момиче, цар, царица, робот,

-          фон – гора, трева, поле, море, детска площадка, небе, планети, слънце,

-          икони на компютърни програми, браузъри и социални мрежи;

-          групи младежи;

-          известни тинейджъри – общественици, певци и артисти: Малала Юсуфзай, Майли Сайръс, Селена Гомес, Деми Ловато, Джъстин Бийбър, Джонас Брадърс , Рафи, Дивна, Михаела Филева, Вензи, …

 

Звукови файлове:

-          Животни – котка, куче, лъв, мечка, вълк, кон, магаре, птици, маймуна,

-          Музикални файлове за фон

-          Влак, параход, клаксон,

 

Молим училищата-пунктове да осигурят слушалки. Участниците могат да носят и да ползват свои слушалки по време на работата си.

На участниците се разрешава да използват текст – до една страница (А4) печатен текст и до 1 лист ръкописен текст. В листа не се допуска да има чертежи и схеми. Допуска се само текст. Листът се проверява при настаняването на участниците от квесторите.   

 

Важно! Файловете на участниците трябва да се именуват на латиница според указанието!

 

 

Go to Top