ПЪРВИ КРЪГ 2014
КЛАСИРАНЕ ПЪРВИ КРЪГ
Участниците от първия кръг, класирани в Група А за всеки от класовете, получават автоматично право за участие в областния кръг и са освободени от такса за участие. Всички останали ученици, регистрирали се за участие в областния кръг заплащат такса за участие. Класираните участници в Група Б получават грамота за отлични резултати.
Всички учениците, които искат да участват в областния кръг на състезанието се регистрират, независимо дали плащат или не такса за правоучастие. На база направените регистрации се формират училищата-пунктове и се определя график за провеждане на състезанието в състезателния ден. Графикът се публикува на сайта на състезанието.
5 КЛАС
ГРУПА А
1 | 1 | Бранимир | Борисов | Борисов | 5 | ОУ "Свети Свети Кирил и Методий" | Габрово | 950 |
2 | Кирил | Иванов | Пашалиев | 5 | Първо ОУ "Св Св Кирил и Методий" | Гоце Делчев | 950 | |
3 | Поля | Василева | Какалова | 5 | 5. СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 950 | |
4 | 2 | Мария | Росенова | Шишкова | 5 | ОУ "Васил Левски" | Разград | 920 |
5 | 3 | Десислава | Тодорова | Стоянова | 5 | ПМГ "Иван Вазов" | Димитровград | 890 |
6 | 4 | Селин | Синан | Селиман | 5 | ОУ "Васил Левски" | Разград | 880 |
7 | 5 | Иван | Златков | Иванов | 5 | СОУ "Проф д-р Асен Златаров" | Първомай | 810 |
8 | Радослав | Стефанов | Стефанов | 5 | ПМГ "Екзарх Антим 1" | Видин | 810 | |
9 | Сезен | Тунджаева | Местанова | 5 | ПМГ "Иван Вазов" | Димитровград | 810 | |
10 | 6 | Надежда | Георгиева | Гошева | 5 | Обединен детски комплекс | Благоевград | 800 |
11 | Стоян | Стоянов | Георгиев | 5 | ОУ "Христо Ботев" | Сандански | 800 |
ГРУПА Б
12 | 7 | Велислава | Бориславова | Димова | 5 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 790 |
13 | Любов | Младенова | Георгиева | 5 | ОУ "Свети Свети Кирил и Методий" | Габрово | 790 | |
14 | 8 | Зорница | Антонова | Доклева | 5 | Обединен детски комплекс | Благоевград | 770 |
15 | 9 | Елица | Ивова | Иванова | 5 | ОУ "Климент Охридски" | Сталийска махала | 750 |
16 | Сияна | Владимирова | Йорданова | 5 | 2 ОУ "Константин Фотинов" | Лом | 750 | |
17 | 10 | Анастасия | Бончева | Колева | 5 | СОУ "Св св Кирил и Методий" | Златарица | 720 |
18 | 11 | Христиан | Атанасов | Атанасов | 5 | ОУ "Свети Свети Кирил и Методий" | Габрово | 700 |
19 | 12 | Габриел | Вениславов | Григоров | 5 | 2 ОУ "Константин Фотинов" | Лом | 680 |
20 | 13 | Христо | Николаев | Добриков | 5 | СОУ "Проф д-р Асен Златаров" | Първомай | 670 |
21 | 14 | Мирослав | Кирилов | Рангелов | 5 | ОУ "Климент Охридски" | Сталийска махала | 660 |
22 | Михаела | Бориславова | Везирска | 5 | 54 СОУ "Св Иван Рилски" | София | 660 | |
23 | 15 | Мирела | Искренова | Иванова | 5 | СОУ "Св св Кирил и Методий" | Златарица | 650 |
24 | 16 | Андрея | Лъчезарова | Лазарова | 5 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 640 |
25 | Жана | Панайотова | 5 | Първо ОУ "Св Св Кирил и Методий" | Гоце Делчев | 640 | ||
26 | Радослава | Радославова | Павлова | 5 | 56 СОУ "Професор Константин Иречек" | София | 640 | |
27 | 17 | Виктор | Тончев | Тонев | 5 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 630 |
28 | Крум | Кръстев | Паньов | 5 | СОУ "Д-р Петър Берон" | Свиленград | 630 | |
29 | 18 | Ралица | Бойчева | Петкова | 5 | ПМГ "Добри Чинтулов" | Сливен | 610 |
30 | 19 | Лили | Пламенова | Папазова | 5 | СОУ "Св св Кирил и Методий" гр Златарица | Велико Търново | 600 |
Връзка към работите на класираните в А група 5 клас – ТУК
Връзка към работите на класираните в Б група 5 клас – ТУК
5 КЛАС ЕКИПИ
ГРУПА А
1 | Лиляна | Севдалинова | Павлова | 5 | ОУ "Иван Вазов" | Харманли | 990 |
Тиана | Димитрова | Димитрова | 5 | ОУ "Иван Вазов" | Харманли | ||
Жоро | Светославов | Димитров | 5 | ОУ "Иван Вазов" | Харманли | ||
Николай | Живков | Желязков | 5 | ОУ "Иван Вазов" | Харманли | ||
2 | Христина | Анатолиева | Андонова | 5 | Основно училище "Цар Симеон 1" | Варна | 980 |
Петя | Константинова | Петрова | 5 | Основно училище "Цар Симеон 1" | Варна | ||
Ана | Ивайлова | Атанасова | 5 | Основно училище "Цар Симеон 1" | Варна | ||
Дамян | Димитров | Витковски | 5 | ПМГ "Екзарх Антим 1" екип Рейзър | Видин | 980 | |
Самуил | Светлинов | Ганчев | 5 | ПМГ "Екзарх Антим 1" екип Рейзър | Видин | ||
Калоян | Калинов | Трифонов | 5 | ПМГ "Екзарх Антим 1" екип Рейзър | Видин | ||
3 | Злати | Григоров | Петров | 5 | Второ ОУ „Христо Смирненски“ | Берковица | 940 |
Деница | Димитрова | Славкова | 5 | Второ ОУ „Христо Смирненски“ | Берковица | ||
Виктория | Сергеева | Петрова | 5 | Второ ОУ „Христо Смирненски“ | Берковица |
ГРУПА Б
4 | Антон | Стоилов | Станоев | 5 | Обединен детски комплекс | Благоевград | 820 |
Пoля | Василева | Какалова | 5 | Обединен детски комплекс | Благоевград | ||
Елеонора | Василева | Тичева | 5 | Обединен детски комплекс | Благоевград | ||
5 | Анелия | Пенчева | Димитрова | 5 | ОУ "Найден Геров" | Бургас | 760 |
Селена | Димитрова | 5 | ОУ "Найден Геров" | Бургас | |||
Ния | Тодорова | Караянова | 5 | ОУ "Найден Геров" | Бургас |
Връзка към работите на класираните в А група 5 клас екипи – ТУК
Връзка към работите на класираните в Б група 5 клас екипи – ТУК
6 КЛАС
ГРУПА А
1 | 1 | Иван | Владмиров | Горанов | 6 | Първо ОУ "Св Св Кирил и Методий" | Гоце Делчев | 970 |
2 | 2 | Цветина | Пламенова | Черганска | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 880 |
3 | 3 | Марина | Стоянова | Михалева | 6 | ПМГ "Иван Вазов" | Димитровград | 850 |
4 | 4 | Мария-Анна | Бисерова | Боянова | 6 | ПМГ"Екзарх Антим 1" | Видин | 820 |
5 | 5 | Гюлнур | Нуржан | Кяшиф | 6 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 800 |
6 | 6 | Руслан | Пламенов | Василев | 6 | Основно училище "Цар Симеон 1" | Варна | 790 |
7 | 7 | Анита | Георгиева | Дамянова | 6 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 750 |
8 | Анна-Мария | Миленова | Дамянова | 6 | ПМГ "Екзарх Антим 1" | Видин | 750 | |
9 | 8 | Иво | Малинов | Газиев | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 740 |
10 | Ирена | Станимирова | Димитрова | 6 | Основно училище "Цар Симеон 1" | Варна | 740 | |
11 | Стоян | Фендулов | 6 | ОУ "Братя Миладинови" | Бургас | 740 |
ГРУПА Б
12 | 9 | Илиян | Павлинов | Иванов | 6 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 700 |
13 | Микаела | Димитрова | Димитрова | 6 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 700 | |
14 | 10 | Емона | Емилова | Великова | 6 | ОУ "Отец Паисий" | Силистра | 690 |
15 | Константин | Петков | Крондев | 6 | ОУ "Проф Иван Батаклиев" | Пазарджик | 690 | |
16 | Мария | Благоева | Праматарова | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 690 | |
17 | 11 | Джем | Гюнчай | Назми | 6 | ОУ "Христо Смирненски" | Дулово | 650 |
18 | Ива | Николаева | Петрова | 6 | ОУ "Отец Паисий" | Силистра | 650 | |
19 | 12 | Виктория | Маринова | Василева | 6 | СОУ "Васил Левски" | Карлово | 640 |
20 | 13 | Алекс | Божидаров | Петров | 6 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 600 |
21 | 14 | Тихомира | Теодорова | Тодорова | 6 | ПМГ"Екзарх Антим 1" | Видин | 590 |
22 | 15 | Симона | Симеонова | Пейчинова | 6 | Първо ОУ "Св Св Кирил и Методий" | Гоце Делчев | 560 |
23 | 16 | Виктория | Валентинова | Трифонова | 6 | СОУ "Васил Левски" | Карлово | 540 |
24 | 17 | Валентина | Димова | Иванова | 6 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 530 |
25 | 18 | Мартин | Петров | Кочанов | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 520 |
26 | 19 | Ивета | Димитрова | Янева | 6 | СОУ "Проф д-р Асен Златаров" | Първомай | 510 |
27 | Кевин | Месрин | Ферхад | 6 | ОУ "Христо Смирненски" | Дулово | 510 | |
28 | 20 | Иван | Валериев | Маздрашки | 6 | 56СОУ"Професор Константин Иречек" | София | 500 |
29 | Цветелина | Любенова | Илиева | 6 | 9 СОУ "Йордан Радичков" | Монтана | 500 | |
30 | 21 | Мария | Атанасова | Савова | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 440 |
Връзка към работите на класираните в А група 6 клас – ТУК
Връзка към работите на класираните в Б група 6 клас – ТУК
6 КЛАС ЕКИПИ
ГРУПА А
1 | Деян | Красимиров | Томов | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 780 |
Божидар | Иванов | Делииванов | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | ||
Аделин | Ибраимов | Пачеджиев | 6 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | ||
2 | Алекс | Калоянов | Йончев | 6 | 56 СОУ "Проф. Константин Иречек" | София | 750 |
Деница | Христова | Димитрова | 6 | 56 СОУ "Проф. Константин Иречек" | София | ||
Александра | Светлинова | Георгиева | 6 | 56 СОУ "Проф. Константин Иречек" | София | ||
3 | Виктория | Стефанова | Габровска | 6 | СОУ "Димитър Маринов" | Лом | 650 |
Александра | Асенова | Асенова | 6 | СОУ "Димитър Маринов" | Лом |
ГРУПА Б
4 | Даниела | Йорданова | Стоянова | 6 | ОУ "Христо Ботев" | Сандански | 630 |
Гергана | Френгова | 6 | ОУ "Христо Ботев" | Сандански | |||
5 | Георги | Христов | Ганчев | 6 | СОУ "Васил Левски" | Карлово | 590 |
Данаил | Петков | Кръстев | 6 | СОУ "Васил Левски" | Карлово |
Връзка към работите на класираните в А група 6 клас екипи – ТУК
Връзка към работите на класираните в Б група 6 клас екипи – ТУК
7 КЛАС
ГРУПА А
1 | Габриела | Андреева | Янкова | 7 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 990 |
2 | Борислава | Христова | Алексиева | 7 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 980 |
3 | Денислав | Златков | Маринов | 7 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 790 |
4 | Христина | Мирославова | Дунеловска | 7 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 780 |
5 | Дамян | Данчев | Василев | 7 | Детски комплекс | Сливен | 680 |
6 | Шахсие | Муса | Ръджова | 7 | ОУ "Гоце Делчев" | Смолево | 670 |
7 | Илия | Атанасов | Шопов | 7 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 650 |
8 | Елиф | Саид | Даргут | 7 | ПМГ "Яне Сандански" | Гоце Делчев | 640 |
9 | Виолета | Атанасова | Кехайова | 7 | Обединен детски комплекс | Благоевград | 600 |
10 | Лора | Любомирова | Ламбрева | 7 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 590 |
ГРУПА Б
11 | 11 | Рени | Диянова | Делчева | 7 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 580 |
12 | 12 | Божидар | Димитров | Ангелов | 7 | 5. СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 540 |
13 | Рукие | Ахмед | Шакир | 7 | СОУ "Св. св. Кирил и Методий" | Якоруда | 540 | |
14 | 13 | Вилизар | Бисеров | Милчов | 7 | СОУ "Димитър Маринов" | Лом | 520 |
15 | Емилиян | Славов | Василев | 7 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 520 | |
16 | 14 | Александра | Борисова | Ръткова | 7 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 510 |
17 | 15 | Павлина | Руменова | Георгиева | 7 | ОУ "Цар Симеон I" | Варна | 470 |
18 | 16 | Мариян | Пламенов | Коцев | 7 | ОУ "Цар Симеон I" | Варна | 460 |
Връзка към работите на класираните в А група 7 клас – ТУК
Връзка към работите на класираните в Б група 7 клас – ТУК
7 КЛАС ЕКИПИ
ГРУПА А
1 | Виргиния | Иванова | Спасова | 7 | 1. ОУ "Св Св Кирил и Методий", екип Виви | Гоце Делчев | 900 |
Виктория | Иванова | Спасова | 7 | 1. ОУ "Св Св Кирил и Методий", екип Виви | Гоце Делчев | ||
Ивана | Златкова | 7 | 1. ОУ "Св Св Кирил и Методий", екип Виви | Гоце Делчев | |||
Иван | Иванов | Пашалиев | 7 | 1. ОУ "Св Св Кирил и Методий", екип Виви | Гоце Делчев | ||
Никола | Венелинов | Апостолов | 7 | ПМГ "Екзарх Антим 1" екип Ведони | Видин | 900 | |
Добромир | Пламенов | Вълов | 7 | ПМГ "Екзарх Антим 1" екип Ведони | Видин | ||
Веселин | Пламенов | Вълов | 7 | ПМГ "Екзарх Антим 1" екип Ведони | Видин | ||
2 | Жаклин | Добромирова | Добрева | 7 | ПМГ "Иван Вазов" | Димитровград | 710 |
Виктория | Данчева | Данева | 7 | ПМГ "Иван Вазов" | Димитровград | ||
Димана | Тодорова | Маринчева | 7 | ПМГ "Иван Вазов" | Димитровград |
ГРУПА Б
3 | Александра | Росенова | Димитрова | 7 | ОУ "Захари Стоянов" | Пловдив | 630 |
Венета | Славчева | Кирева | 7 | ОУ "Захари Стоянов" | Пловдив | ||
Десислава | Емилова | Боризанова | 7 | ОУ "Захари Стоянов" | Пловдив | ||
4 | Магдалена | Ивелинова | Господинова | 7 | ОУ "Отец Паисий" | Силистра | 590 |
Бояна | Боянова | Аджемова | 7 | ОУ "Отец Паисий" | Силистра |
Работите на класираните екипи от 7 клас в група А можете да изтеглите от ТУК
Работите на класираните екипи от 7 клас в група Б можете да изтеглите от ТУК
8 КЛАС
ГРУПА А
1 | 1 | Ивайло | Нелиев | Ивайлов | 8 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 980 |
2 | 2 | Мирослав | Дионисиев | Дионисиев | 8 | ПМГ"Екзарх Антим 1" | Видин | 900 |
3 | 3 | Калоян | Стоянов | Георгиев | 8 | Гимназия"Яне Сандански" | Сандански | 770 |
4 | 4 | Борислав | Ивов | Бранимиров | 8 | ПМГ"Екзарх Антим 1" | Видин | 750 |
5 | 5 | Христо | Костов | Христов | 8 | МГ "Д-р Петър Берон" | Варна | 670 |
6 | 6 | Йоана | Ганкова | Манчовска | 8 | ПМГ "Акад "Иван Ценов"- Враца | Мездра | 650 |
7 | 7 | Светлана | Янкова | Великова | 8 | ОУ "Христо Смирненски" | Дулово | 640 |
8 | Теодора | Николова | Атанасова | 8 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 640 | |
9 | 8 | Гергана | Костадинова | Попова | 8 | Гимназия"Яне Сандански" | Сандански | 610 |
10 | 9 | Ирина | Николаева | Стоева | 8 | Гимназия"Яне Сандански" | Сандански | 570 |
ГРУПА Б
11 | 10 | Даяна | Златкова | Тодорова | 8 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 550 |
12 | Станимир | Красимиров | Асенов | 8 | Лесотехническа ПГ | Берковица | 550 | |
13 | 10 | Габриела | Петрова | Косулиева | 8 | СОУ "Йордан Йовков" | Тутракан | 540 |
14 | 11 | Симона | Людмилова | Лилова | 8 | ПМГ Антим Екзарх 1 | Видин | 520 |
15 | 12 | Габриел | Цветелинов | Каракашев | 8 | СОУ "Димитър Благоев" | Свищов | 510 |
16 | 13 | Христина | Тодорова | Атанасова | 8 | СОУ "Васил Левски" | Карлово | 490 |
17 | 14 | Наталия | Стефанова | Миткова | 8 | СОУ "Неофит Рилски" | Харманли | 480 |
Връзка към работите на класираните в А група 8 клас – ТУК
Връзка към работите на класираните в Б група 8 клас – ТУК
8 КЛАС ЕКИПИ
Няма класирани
РЕГИСТРАЦИЯ IT Знайко+ 5-7 клас
Срокове
Първи кръг
дейност |
срок |
обявяване |
28.11.2014 |
краен срок за подаване на материали |
11.01.2015 |
класиране |
29.01.2015 |
Теми
IT Знайко+ (5. – 8. клас)
Тема: Ретро парад
Темата е посветена на създаване на ретро парад на ХХ век – век, в който са родени много от живеещите днес и век, който днешните ученици не познават. Това е век на динамични промени и обрати. Идеята на поставената тема е учениците да направят собствено проучване за живота, стила и известни личности от миналия век. Темата може да е насочена по отношение на модата в облеклото, стила на прическите, музика; може да се представи развитието на определена музикална група (напр. Beatles) или спортист; може да се проучи и опише живота и творческата кариера на известен български музикант (напр. Лили Иванова, Емил Димитров) или артист (напр. Георги Калоянчев); да се представи изобретение от миналия век и много други.
Учениците могат да изберат програмите, чрез които да реализират своя проект – Microsoft Office, MS Paint, Windows Movie Maker, Microsoft Research Auto Collage, Photo Story 3 for Windows, Photo Scape Momento Express, Tux Paint.
Критерии за оценка:
За да бъде оценена, работата трябва да съответства на поставените теми.
Структура на крайния продукт |
100 |
Композиция и дизайн |
200 |
Завършеност |
100 |
Техническа сложност |
100 |
Цялостно въздействие |
300 |
Оригиналност |
200 |
Участие
През учебната 2014/2015 година националното състезание IT Знайко + (за ученици от 5. до 8. клас ) ще се проведе в две форми – индивидуална и екипна.
Участието в първи кръг на състезанието по информационни технологии за ученици от 5. до 8. клас преминава през следните стъпки:
1. Регистрация на учител/ръководител/родител в системата на IT Знайко.
2. Регистриране на ученик/ученици/екип от учител/ръководител/родител и подаване на материал за участие в състезание.
· За материали, които са по-големи от 10 MB, използвайте SkyDrive, Dropbox, DOX или друго приложение за съхранение на файлове и копирайте адреса в съответното поле на регистрационната бланка на ученика.
· При регистрация на ученик/екип, се подава материалът му за участие!!!
· Файлът се именува по следния начин: IvanPetrov_Burgas8 (име и фамилия на детето, град, клас). Ако има повече от един файл, се създава папка и всички файлове се поставят в нея. Папката се архивира и се изпраща архивът.
· Участие на екип – създава папка, в която се поставят изработените файлове. Добавя се текстов файл, който съдържа информация за членовете на екипа – имена, класове, училище, град. Именуване на файл (папка) за екип: ekip_IvanStoyanLora_Burgas5 (думата екип, личните имена на децата, записани без интервал, град, клас), архивира се папката и се изпраща.
· Получени материали на адрес dgklaz@dgklaz.net НЯМА ДА СЕ ПРИЕМАТ!
· При проблеми, моля пишете на адрес dgklaz@dgklaz.net
След регистрацията на учител/ръководител/родител, регистрираният може да влиза в своя акаунт и да преглежда учениците и материалите, които е подал за участие в състезанието.
Учител/ръководител/родител, който вече е направил регистрация в системата в предходна година, не прави нова регистрация, а използва вече съществуващата!
Желаем успех!