ПЪРВИ КРЪГ 2014
Класиране ПЪРВИ КРЪГ
Участниците от първия кръг, класирани в Група А за всеки от класовете, получават автоматично право за участие в областния кръг и са освободени от такса за участие. Всички останали ученици, регистрирали се за участие в областния кръг заплащат такса за участие. Класираните участници в Група Б получават грамота за отлични резултати.
Всички учениците, които искат да участват в областния кръг на състезанието се регистрират, независимо дали плащат или не такса за правоучастие. На база направените регистрации се формират училищата-пунктове и се определя график за провеждане на състезанието в състезателния ден. Графикът се публикува на сайта на състезанието.
1. КЛАС
ГРУПА А
Промяна в класирането на Група А
Елеонора | Симеонова | Младенова | 1 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 1000 |
Лиляна | Деянова | Личева | 1 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 1000 |
Анна – Мария | Атанасова | Атанасова | 1 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 940 |
Деница | Живкова | Михайлова | 1 | СОУ"Никола Вапцаров" | Царево | 940 |
Галена | Руменова | Койнова | 1 | Частно средно общообразователно училище "Нов век" | Кирилово | 935 |
Андрю | Ивайлов | Петков | 1 | Осмо СОУ" Арсени Костенцев" | Благоевград | 935 |
Васко | Тенчев | Атанасов | 1 | ОУ "Георги Караславов" | Първомай | 935 |
Георги | Иванов | Гьоков | 1 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 930 |
Бойко | Темелков | Крекманов | 1 | Пето СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 900 |
Райна | Ивайлова | Енчева | 1 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 880 |
ГРУПА Б
Кристина | Боянова | Томова | 1 | Частно средно общообразователно училище "Нов век" | Кирилово | 855 |
Едже | Мехмедова | Кадирова | 1 | Основно училище "Васил Левски" | Разград | 850 |
Михаела | Светлозарова | Славова | 1 | Частно средно общообразователно училище "Нов век" | Кирилово | 835 |
Розалина | Зорницова | Златева | 1 | СОУ"Йордан Йовков" | Русе | 835 |
Лена | Иванова | Колева | 1 | Частно средно общообразователно училище "Нов век" | Кирилово | 825 |
Анна-Мария | Петрова | Стефанова | 1 | Средно общообразователно училище "Проф д-р Асен Златаров" | Първомай | 810 |
Мария | Кирилова | Атанасова | 1 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 800 |
Никол | Тодорова | Стефанова | 1 | Средно общообразователно училище "Проф д-р Асен Златаров" | Първомай | 785 |
Константин | Красимиров | Добрев | 1 | Основно училище "Найден Геров" | Бургас | 770 |
Ива | Красимирова | Стефанова | 1 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 760 |
Божидар | Яворов | Янчев | 1 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 760 |
Милен | Петров | Методиев | 1 | Пето СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 745 |
Мерве | Веледова | Бейтулова | 1 | ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" | Разград | 740 |
Симона | Здравкова | Гръчка | 1 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 730 |
Симона | Станиславова | Стоянова | 1 | Основно училище "Васил Левски" | Разград | 730 |
Берин | Атила | Ариф | 1 | ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" | Разград | 720 |
Зорница | Веселинова | Джингова | 1 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 710 |
Дария | Николаева | Калпазанова | 1 | ОУ "Свети Свети Кирил и Методий" | Габрово | 700 |
Илияна | Янева | Илиева | 1 | СОУ"Никола Вапцаров" | Царево | 680 |
Костадин | Янков | Петров | 1 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 660 |
Християн | Гришев | Христозов | 1 | 56 СОУ "Професор Константин Иречек" | София | 620 |
Работите на клираните участници от 1. клас в група А – ТУК
Работите на клираните участници от 1. клас в група Б – ТУК
2. КЛАС
ГРУПА А
Георги | Миленов | Божилов | 2 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 1000 |
Виктория | Илиева | Бикова | 2 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 990 |
Анна-Мария | Ангелова | Янкова | 2 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 990 |
Велизар | Райчев | Райчев | 2 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 980 |
Дея | Красимирова | Евтимова | 2 | Основно училище "Братя Миладинови" | Бургас | 960 |
Юлияна | Иванова | Сарафова | 2 | Основно училище "Братя Миладинови" | Бургас | 930 |
Виктория | Валентинова | Чорбоджийска | 2 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 910 |
Самир | Касим | Касим | 2 | ОУ "Христо Смирненски" град Хасково | Бургас | 900 |
Ванеса | Ангелова | Калинкова | 2 | Основно училище "Братя Миладинови" | Бургас | 900 |
Георги | Виталиев | Потоцкий | 2 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 840 |
*Марк | Михов | Михов | 2 | СОУ "Васил Левски" | гр. Стара Загора | 840 |
*Марк Михов получава специална грамота за усвоени уменя в областта на ИТ, но не е класиран, тъй като работата, с която участва, не е според регламента на състезанието за 2. клас .
ГРУПА Б
Валентина | Димитрова | Стайкова | 2 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 760 |
Ива | Николаева | Стоева | 2 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 740 |
Деяна | Върбанова | Върбанова | 2 | Средно общообразователно училище "Иван Вазов" | Плевен | 740 |
Реглена | Ивалинова | Георгиева | 2 | Първо основно училище "Христо Смирненски" | Провадия | 740 |
Петър | Аспарухов | Трифонов | 2 | Пето СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 730 |
Борислав | Иванов | Мирчев | 2 | СОУ "Гео Милев" | Варна | 720 |
Любомир | Тенков | Иванов | 2 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 720 |
Никол | Ивайлова | Николаева | 2 | 1ОУ"Христо Смирненски" | Провадия | 710 |
Каталина | Младенова | Димитрова | 2 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 710 |
Калина | Цветелинова | Стоянова | 2 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 710 |
Димитър | Тодоров | Велчев | 2 | Пето СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 700 |
Ана Мария | Борисова | Апостолова | 2 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 700 |
Кристина | Благовестова | Марковска | 2 | 56 СОУ "Професор Константин Иречек" | София | 700 |
Александър | Николаев | Миленков | 2 | 56 СОУ "Професор Константин Иречек" | София | 690 |
Иванеса | Валентинова | Николова | 2 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 690 |
Кристияна | Любомирова | Владова | 2 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 680 |
Пламен | Йорданов | Василев | 2 | СОУ "Гео Милев" | Варна | 680 |
Стоян | Пенков | Зланков | 2 | Детска компютърна школа | Казанлък | 680 |
Александър | Живков | Андонов | 2 | 1ОУ"Христо Смирненски" | Провадия | 660 |
Работите на клираните участници от 2. клас в група А – ТУК
Работите на клираните участници от 2. клас в група Б – ТУК
3. КЛАС
ГРУПА А
Александър | Недялков | Алексиев | 3 | Частна занималня "Вълшебен свят" | Габрово | 970 |
Лилия | Константинова | Касабова | 3 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 960 |
Виктория | Станкова | Димова | 3 | НБУ "Михаил Лъкатник" | Бургас | 930 |
Асен | Никифоров | Асенов | 3 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 930 |
Юсуф | Мустафа | Юсуф | 3 | ОУ"Гоце Делчев" | Смолево | 930 |
Мария | Георгиева | Каменска | 3 | ОУ "Антон Страшимиров" | Бургас | 900 |
Салихе | Али | Бодева | 3 | ОУ"Гоце Делчев" | Смолево | 900 |
Валентин | Дианов | Тамахкяров | 3 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 900 |
Димитър | Диянов | Георгиев | 3 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 895 |
Йоана | Стефанова | Христова | 3 | 5-то СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 895 |
ГРУПА Б
Никол | Георгиева | Георгиева | 3 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 890 |
Кристияна | Христова | Търпенова | 3 | СОУ "Иван Вазов" | Плевен | 890 |
Славея | Андреева | 3 | Силистра | 880 | ||
Виктория | Каренинна | Ованнисян | 3 | СОУ "Иван Вазов" | Плевен | 880 |
Симона | Симеонова | Младенова | 3 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 770 |
Никол | Атанасова | Карагьозова | 3 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 770 |
Богиня | Дахминова | 3 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 760 | |
Стефан | Николаев | Николов | 3 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 760 |
Йоана | Емилиан | Данчева | 1 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 760 |
Стоян | Стоянов | Иванов | 3 | ОУ "Антон Страшимиров" | Бургас | 750 |
Салихе | Али | Ходжа | 3 | ОУ"Гоце Делчев" | Смолево | 750 |
Виктория | Ивайлова | Тодорова | 3 | СОУ "Летец Христо Топракчиев" | Божурище | 750 |
Тихомир | Николаев | Нинов | 3 | СОУ "Иван Вазов" | Плевен | 750 |
Катерина | Красимирова | Борисова | 3 | СОУ "Иван Вазов" | Плевен | 750 |
Тони | Пламенова | Ставрева | 3 | ОУ "Антон Страшимиров" | Бургас | 740 |
Стела | Захариева | Миладинова | 3 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 730 |
Михаела | Петрова | Петрова | 3 | 5-то СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 720 |
Мария | Миленова | Ботева | 3 | Второ основно училище "Петко Рачов Славейков" | гр. Стара Загора | 700 |
Ивона | Мартинова | Маркова | 3 | Център за ученическо техническо и научно творчество – Русе | Русе | 690 |
Кристина | Пламенова | Пацова | 3 | Осмо СОУ" Арсени Костенцев" | Благоевград | 680 |
Симеон | Марио | Йорданов | 3 | 56 СОУ "Професор Константин Иречек" | София | 670 |
Маргарита | Младенова | Георгиева | 3 | Първо основно училище "Христо Смирненски" | Провадия | 660 |
Георги | Генов | Атанасов | 3 | ОУ "Отец Паисий" | Силистра | 600 |
Работите на клираните участници от 3. клас в група А – ТУК
Работите на клираните участници от 3. клас в група Б – ТУК
4. КЛАС
ГРУПА А
Йоана | Филипова | Николова | 4 | Обединен детски комплекс | Благоевград | 890 |
Тереза | Стоянова | Стоянова | 4 | ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" | Разград | 880 |
Ахмед | Мехмед | Орхан | 4 | ОУ"Гоце Делчев" | Смолево | 880 |
Димитър | Йорданов | Николов | 4 | ОУ Св Климент Охридски | Бургас | 870 |
Стела | Станимирова | Куруджиева | 4 | СОУ "Нешо Бончев" | Панагюрище | 820 |
Гергана | Стоянова | Зайкова | 4 | СОУ "Нешо Бончев" | Панагюрище | 800 |
Моника | Валентинова | Велчева | 4 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 780 |
Мария | Петрова | Гудева | 4 | Първо ОУ "Св Св Кирил и Методий" | Гоце Делчев | 760 |
Русана | Георгиева | Тончева | 4 | ОУ Св Климент Охридски | Бургас | 750 |
Ивайла | Живкова | Трендафилова | 4 | СОУ "Гео Милев" | Варна | 750 |
ГРУПА Б
Мартин | Валентинов | Петров | 4 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 700 |
Тончо | Борисов | Михайлов | 4 | ОУ "Иван Вазов" | Харманли | 680 |
Виолета | Георгиева | Попова | 4 | Първо ОУ "Св Св Кирил и Методий" | Гоце Делчев | 670 |
Стояна | Бориславова | Радева | 4 | СОУ "Гео Милев" | Варна | 650 |
Петър | Златков | Стайков | 4 | ОУ Св Климент Охридски | Бургас | 640 |
Селин | Хасан | Хълми | 4 | Основно училище "Васил Левски" | Разград | 640 |
Дарина | Томова | Бреньовска | 4 | Пето СОУ "Георги Измирлиев" | Благоевград | 630 |
Елеонора | Миленова | Милева | 4 | ОУ "Цар Симеон 1" | Варна | 630 |
Мария | Людмилова | Тодорова | 4 | Основно училище "Иван Вазов" | Видин | 600 |
Моника | Василева | Василева | 4 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 600 |
Сара | Антонян | Армени | 4 | СОУ "Димитър Благоев" | Провадия | 590 |
Виктория | Нелкова | Никорова | 4 | СОУ "Димитър Благоев" | Провадия | 590 |
Генади | Младенов | Колев | 4 | ОУ "Алеко Константинов" | Димитровград | 570 |
Елеонора | Георгиева | Димитрова | 4 | ОУ "Иван Вазов" | Харманли | 560 |
Николета | Ивайлова | Тодорова | 4 | ОСНОВНО УЧИЛИЩЕ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" | Разград | 550 |
Стоян | Райчев | Райчев | 4 | НУ "Св Св Кирил и Методий" | Тополовград | 540 |
Илиян | Димитров | Илиев | 4 | ОУ Св Климент Охридски | Бургас | 540 |
Явор | Красимиров | Тоджаров | 4 | ПЧСОУ "Леонардо да Винчи" | Русе | 530 |
Карла | Красимирова | Асенова | 4 | Второ основно училище "Христо Смирненски" | Берковица | 530 |
Антония | Симеонова | Димитрова | 4 | Осмо СОУ "Арсени Костенцев" | Благоевград | 530 |
Нелина | Свиленова | Колева | 4 | Частно средно общообразователно училище "Нов век" | Кирилово | 520 |
Работите на клираните участници от 4. клас в група А – ТУК
Работите на клираните участници от 4. клас в група Б – ТУК
РЕГИСТРАЦИЯ IT Знайко 1-4 клас
Срокове
Първи кръг
дейност |
срок |
обявяване |
25.11.2014 |
краен срок за подаване на материали |
11.01.2015 |
класиране |
29.01.2015 |
Тема: Весел карнавал (1. – 4. клас)
По темата учениците могат да изберат да нарисуват маски, провеждане на тематичен карнавал, да разкажат за провеждането на конкретен карнавал, български традиционни карнавали – маски и костюми и др.
Учениците от 1. и 2. клас изпращат рисунки, създадени с програма MS Paint.
Учениците от 3. и 4. клас работят с програми според характера на продукта, който искат да създадат. Допустими са програмите от офис-пакета на Майкрософт, MS Paint, Windows Movie Maker, Microsoft Research Auto Collage, Photo Story 3 for Windows, Photo Scape, Momento Express, Tux Paint.
Критерии за оценка:
За да бъде оценена, работата трябва да съответства на поставените теми.
Добре изразени обекти |
100 |
Композиция и дизайн |
200 |
Завършеност |
100 |
Техническа сложност |
100 |
Цялостно въздействие |
300 |
Оригиналност |
200 |